Shopping cart

 Cestování se psem v zimě

Chystáte se na hory a váš pejsek vás bude doprovázet? Určitě se na společné chvíle a řádění ve sněhu už moc těšíte, ale zvláště pokud cesta bude dlouhá, tak se na ni musíte připravit. Poradíme vám, jak si společné cestování autem užít.

Samozřejmě pro některé psy nemusí být cestování zrovna nejoblíbenější činností. Nezapomeňte tedy se svým psem, pokud není vaším pravidelným spolujezdcem, jízdu autem trénovat. Pejska pak nebude delší cesta stresovat a vás nepřekvapí ani případná psí nevolnost. Při řízení auta myslete na svého pasažéra v kufru auta. Každé prudké brzdění nebo zatáčka jsou pro psa náročnější, než pro sedícího a připoutaného člověka.

Jak uzpůsobit jízdu našemu psovi

V zimních měsících, kdy je venku chladno, tak si v autě rádi zatopíme. Ale měli bychom myslet na našeho čtyřnohého spolujezdce. V autě raději nepřetápějme, ať se pejsek nemusí vyrovnávat s velkým teplotním rozdílem.

Pokud cestujeme na delší vzdálenost, tak je vhodné psovi dopřát přestávky, během kterých si protáhne tělo a trošku se unaví, takže další část cesty ideálně prospí.

Někteří psi cestování prostě nemusí. Trpí nevolnostmi nebo jsou nepřiměřeně nervózní. Zvažte, jak takovému pejskovi cestování co nejvíce ulehčit. Možná nemusíte jet autem tak daleko nebo bude stačit věnovat nějakou dobu nácviku. Popřípadě se poraďte se svým zvěrolékařem, jak pejskovi při cestování pomoci.

Na co si dávat pozor na výletech v zimě

Pitný režim je důležitý nejen pro nás, ale i pro naše psy. Pokud vyrážíme na celodenní túru zasněženou krajinou, tak určitě nestačí, když pes místo pití vody bude do sytosti lízat sníh. Studený sníh nedělá psímu žaludku vůbec dobře. Mějme proto připravenou vodu pokojové teploty v termosce a psovi ji pravidelně nabízejme.

Nejen na výletech se budete potýkat s posolenými chodníky. Sůl může napáchat na psích packách mnoho škody. Pokud víme, že půjdeme přes město, kde pravděpodobně budou chodníky ošetřené solí, tak na to můžeme pejska připravit. Polštářky na packách natřeme vazelínou a po procházce packy pečlivě umyjeme a znovu můžeme promastit vazelínou.

Velmi dobrým řešením je pořídit našemu chlupáči batoh na psa, který mu pomůže přečkat výlet v nepříznivém počasí a nebo náročný výstup. V batohu si odpočine, kdy nebude namáhat svoje tlapky a navíc může vše pozorovat skrz průhlednou síťku.

Bezpečnost a pohodlí psa na prvním místě

A co při takových cestách za zimními radovánkami můžeme potřebovat? Nezapomeňte, že jízda autem by měla být především pro vás i vašeho pejska bezpečná. Pes by vám neměl nijak zasahovat do řízení a měl by od vás být oddělen sítí nebo mříží. Zvláště v zimě se vám budou hodit ochranné potahy do kufru auta. I když bude váš čtyřnohý kamarád od bláta nebo sněhu, tak vaše auto zůstane čisté. Pokud chcete pejskovi poskytnout vlastní prostor a vytvořit v autě pelíšek, tak si pořiďte přepravní box pro psa.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated Posts