Shopping cart

 Jak přepravovat psa v autě

Pokud se jako účastnící silničního provozu podíváte kolem sebe, tak zjistíte, že mnoho řidičů převáží psy v automobilu. A to dost různorodým způsobem, který často není příliš bezpečný ani pro zvíře, ani pro spolucestující osoby. V konečném důsledku může dojít k ohrožení i ostatních automobilů.

Návodů a rad jak cestovat se psem v autě je mnoho. Přesto různé autotesty jednoznačně ukazují, že absolutně nejbezpečnější je přeprava psa v přepravce nebo kleci. Tyto přepravky a klece by měly být pevně připevněny na podlahu kufru a měly by být umístěny co nejblíže zadním sedadlům. Pokud se jedná o menší zvíře, může být přepravka umístěna také na zemi za předními sedadly, přesto by měla být připevněna. Velkou chybou je naopak volně položená přepravka, zejména na zadních sedadlech.

Dále existují speciální bezpečnostní postroje pro zvířata, které se spojí s bezpečnostním pásem automobilu a obojkem pro psa. Zvíře je tak připoutáno v podstatě jako člověk. Ovšem pozor – při špatném výběru bezpečnostního postroje můžete vašemu zvířecímu kamarádovi udělat „medvědí službu“ a při prudkém brždění nebo nárazu by se mohl zranit nebo zemřít.

Pokud přepravujete psa v kufru auta na volno, měli byste mít zabezpečený prostor auta tak, aby zvíře nemohlo přeskočit do prostoru posádky, protože by jinak mohlo dojít k jejímu ohrožení včetně ohrožení řidiče vozidla!

Rozhodně byste neměli zvíře přepravovat navolno v interiéru vozu spolu s posádkou. V takovém případě vám hrozí pokuta v řádu několika tisíc. Řidič je totiž povinen zabezpečit zvíře tak, aby neohrožovalo řidiče a přepravované osoby. Autonehoda totiž může stát nemalé peníze a to ani nemluvíme o poškození zdraví jak lidí, tak zvířete. Ani jedno z toho vám totiž žádné pojištění nenahradí!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated Posts