Shopping cart

 Jak se vypořádat s nočními výtržníky

Také Vaše kočka přes den spí a v noci, když ulehnete do postele, nalezne tu nejhlasitější rolničku a spustí své noční hrátky? Nejdříve je to úsměvné, ale po pár probděných nocích Vám začne noční výtržník jistě lézt na nervy.

Ve volné přírodě jsou kočky aktivní za úsvitu a za soumraku, protože to je ten nejlepší čas pro lov ptáků, hlodavců a podobně. Aby kočka měla pro lov dostatek energie, spí v průměru kolem osmnácti hodin denně. Stejně tak dlouho spí i kočka v domácnosti… A pak si prostě svoji energii potřebuje někde vybít!

Pokud jde o rušení nočního klidu, koťata a kočičí adolescenti jsou ty nejhorší výtržníci. Mladé kočky překypují energií a touhou hrát si. Stačí malé škubnutí palcem pod peřinou a kotě startuje. Časté jsou i případy, kdy kotě zaútočí na chvějící se oční víčko. Takové probuzení již jistě dokáže jejich majitele pořádně rozpálit.

Pokud podobné problémy zažíváte na vlastní kůži, nezoufejte! Možná bude stačit, když si se svojí kočkou začnete zhruba hodinu před ulehnutím do postele hrát. Už jste snad viděli kotě, které ponechá bez povšimnutí snášející se pírko nebo škubající se klubíčko? Unavené kotě pak s Vámi vydrží prospat celou noc.

Pokud máte tu možnost, ponechte v ložnici naprostou tmu. Kočky jsou sice skvělé v tom, jak se za šera orientují. V úplné tmě ale také nic nevidí a ztrácí tak možnost hrát si. Nějaký čas klidu Vám poskytne také pozdní kočičí svačinka. Kočka po dobrém jídle většinou ulehne.

I přes veškerá opatření budete u extrémně hravých jedinců nuceni je izolovat. Nejlépe v jiné místnosti daleko od Vaší ložnice. Tam si pak může kotě hrát s pingpongovými míčky a zvonečky jak se mu zlíbí. Dobré zkušenosti mají také majitelé s pořízením druhého kotěte. Mladí kočičí rebelové se brzo skamarádí a neustále se provokují a hrají si. V noci pak i na ně dolehne únava a spí.

4:55!

Určitě to sami znáte. Něco se Vás brzo ráno dotkne tlapkou. Nejdříve něžně, o chvíli později výrazněji. Pak Vás kočka drápne nebo začne hlasitě mňoukat. Většina chovatelů v tuto chvíli vstane a výměnou za další chvíli klidného spánku naplní kočce misku. Kočka ovšem chápe plnou misku jako odměnu. Rychle si tak navykne, že pokud se jí podaří Vás vzbudit, dostane odměnu. Pokud se Vás tedy kočka snaží vzbudit, hrajte mrtvého brouka. Přikryjte si peřinou hlavu a kočku ignorujte. Po pár nezdařených pokusech kočka své snažení vzdá. A vy budete mít zase o pár minut spánku navíc.

Releated Posts