Shopping cart

 Jak vybrat chladící podložku pro psa

Léto je roční období plné výletů a jiných radostí. Extrémně vysoké teploty však nedělají dobře lidem ani jejich chlupatým kamarádům. I když existují psi, kteří si z horka nic nedělají, většina z nich letní dny proleží na chladných místech. Jednou z možností, jak jim parné počasí zpříjemnit, je chladicí podložka.

Co je chladící podložka pro psa?

Chladící podložky připomínají na první pohled pohodlné pelíšky na spaní. Umí ale mnohem více než obyčejné polštáře. Jejich povrch je stále příjemně chladivý, a tím pomáhá udržovat zdravou tělesnou teplotu. Chlazení zajišťují speciální gely, které reagují na kontakt s tělesnou teplotou psa. Podložka tak zůstává chladná po několik hodin používání a pro psy příjemnější než třeba kachličky v koupelně, které jsou zpočátku příliš studené.

Jak vybrat správnou podložku

Chladící podložka by měla být vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů, což platí jak pro povrch, tak pro chladící gely. Raději se vyhněte výhodným nákupům z asijských e-shopů, investujte do kvalitních výrobků osvědčených značek. Psím seniorům vyberte ortopedickou podložku. Zajistí jim potřebnou oporu kloubů a pohodlné vstávání.

Možná budete váhat při výběru vhodné velikosti. Podložka by měla být velká tak, aby se na ní pejsek pohodlně natáhnul. Na druhou stranu je zbytečné kupovat pro malého psa podložku velikosti XL. Počkejte, až bude pes odpočívat a změřte ho. Máte-li možnost, použijte mobilní aplikaci na měření, abyste svého mazlíčka nerušili přikládáním metru. K rozměrům přičtěte 5-10 cm. Podle výsledku pak určete velikost podložky.

Další tipy, jak chránit psa před horkem

Věděli jste, že psi s podsadou snášejí horka lépe, přestože mají huňatější kožich? Spodní vrstva srsti funguje jako izolace jak před zimou, tak před teplem. Vysoké teploty jsou hůře snesitelné pro plemena bez podsady. Mezi ně patří třeba bišonek, maltézský psík nebo pudl. Aby byli alespoň trochu chráněni, nechte jim delší srst, tzv. letní sestřih je spíš na škodu.

Jak dále můžete pejskovi pomoct v horkých letních dnech?

 • Přes den choďte ven na dobu nutnou k vyvenčení. Na procházku vyrazte brzy ráno nebo naopak večer.
 • Pravidelně kontrolujte, jestli má pes dostatek vody k pití.
 • Zajistěte psovi přístup do stínu.
 • Nikdy nenechávejte psa samotného v autě!
 • Zkontrolujte, jestli máte vhodný náhubek. Pes by v něm měl mít možnost dýchat s otevřenou tlamou.
 • Osvědčeným způsobem chlazení je koupání. Rybníky a řeky jsou pro spoustu psů velkým lákadlem. Buďte opatrní, rozehřátému psovi by mohl skok do vody způsobit šok. Začněte zlehka namočením tlapek.

Doporučené chladící podložky pro psy

Recenze chladící podložky – Trixie

Chladící podložku pro psa jsme obdrželi od internetového obchodu Zooroyal.cz, za což moc děkujeme. Můžete si přečíst naší recenzi na Zooroyal.cz.

Chladící podložka pro psa

Chladící podložka Trixie je skvělá věc, která pomůže v horkém období k ochlazení Vašeho pejska. Přenosný design usnadňuje přenášení s sebou. Na rozdíl od jiných chladicích podložek nevyžadují chladicí podložka Trixie elektřinu, vodu ani dodatečné chlazení, aby fungovala. Místo toho chladicí efekt nastává prostřednictvím kontaktu s tělem a funguje několik hodin.

My jsme si vybrali tu největší v rozměrech 110 x 70 cm. Chladící podložka je vyrobena z odolného materiálu, který lze snadno omýt. Výhodou této chladící podložky je, že ochlazení probíhá jednoduše tak, že si na ní pejsek lehne.

Aby chladicí podložka fungovala optimálně ve velmi horkých dnech, měl by váš pes (nebo kočka) každých pár hodin sestoupit z podložky (přerušit kontakt s tělem), aby se mohla ochladit.

Chladicí podložku Trixie lze použít i na postele, do přepravky nebo auta atd. Pokud je podložka špinavá, lze ji snadno otřít vlhkým hadříkem.

ZooRoyal.cz slevový kupón

Ve spolupráci s ZooRoyal.cz Vám nabízíme slevový kupón na nákup v eshopu ve výši 125kč.

shopping_cart

SLEVA 125Kč
Slevový kód: Granulka-125

Na nákup v eshopu ZooRoyal.cz

Slevový kupón na nákup v ZooRoyal je platný do 31.12.2022 a je nutné jej zadat v košíku před objednáním. Slevový kupón můžete využít při nákupu v hodnotě 1199kč.

Chladící podložka Trixie – shrnutí

 • podporuje termoregulaci
 • chladivý účinek prostřednictvím tělesného kontaktu
 • funguje bez dodatečného chlazení, elektřiny nebo vody
 • chladí několik hodin
 • připravena k opětovnému použití po krátkém přerušení
 • lze použít i např. v pelíšku, v psích boudách nebo v autě
 • pro vyčištění stačí otřít

Složení chladicí kapaliny: voda, sodná sůl karboxymethylcelulózy, konzervační látky.

Tip: Nepoužívejte na slunci. Nepoužívejte a neskladujte při teplotách nad 45 °C. Obsažený gel se může příliš zahřát a zkapalnit a v důsledku toho ztratit svůj chladivý účinek. 

Závěrečné hodnocení chladící podložky Trixie

Náš pejsek podložku miluje. Její teplota je vždy nižší, než teplota podlahy a nebo okolního vzduchu. Používáme ji na balkóně, kde si může pejsek v klidu lehnout a chladí se na podložce.

Líbí se nám, že je vyrobena z odolného materiálu, který lze v případě potřeby snadno umýt. Podložka je velice skladná a po složení se vejde klidně do šuplíku. Jsme rádi, že jsme ji mohli vyzkoušet, protože v horkých dnech nám za ni pejsek poděkuje.

A co Vy? používáte taky chladící podložku pro Vašeho pejska? Od jaké značky? Podělte se s námi v komentářích!

Releated Posts