Shopping cart

 Jak vybrat granule pro králíky

V tomto článku Vám povíme, jak vybrat granule pro králíky. protože některé granule pro králíky nejsou tak zdravé jako jiné.

Jak vybrat granule pro králíky

Granule pro králíky NESMÍ obsahovat sušené ovoce, semínka, ořechy, barevné křupavé věci nebo jiné věci, které jsou atraktivní pro lidské oči.

Králíci jsou přísní býložravci a v přírodě jen zřídka dostanou ovoce, ořechy nebo jiná podobná tučná, škrobová jídla, která se často nacházejí v pytlích ze zverimexu. I když jsou přitažlivé na pohled, neposkytují vašemu králíkovi/morčeti žádný užitek. Složitá flóra slepého střeva se může rychle stát nebezpečně nevyváženou, pokud je konzumováno příliš mnoho jednoduchých, stravitelných sacharidů – zvláště pokud je strava obecně chudá na vlákninu. Výsledkem je často „syndrom poopy butt“, ve kterém kašovitá fekální hmota přiléhá na králičí zadek. To je známka dysbiózy slepého střeva, která může podnítit mnohem vážnější zdravotní problémy.

Kvalitní králičí granule by měla obsahovat alespoň 22 % hrubé vlákniny, ne více než přibližně 14 % bílkovin, přibližně 1 % tuku a přibližně 1,0 % vápníku. Před nákupem zkontrolujte štítek na granulích pro králíky. Většina komerčních pelet je na bázi vojtěšky, což znamená, že mají vyšší obsah kalorií a nižší obsah vlákniny než pelety na bázi timotejky!

Granule pro malé králíky

Mláďata králíků mohou dostat neomezené množství granulí, protože jejich kosti a svaly potřebují dostatek bílkovin a vápníku pro správný růst. Kalorie a živiny komerčních granulí krmených ad libitum však převyšují potřeby zdravého dospělého králíka a nejenže podpoří obezitu, ale odradí králíka od konzumace dostatečného množství sena k zajištění dobrého zdraví střev. Pokud váš sáček na granule tvrdí, že dospělí králíci nepotřebují odměřené porce, musíte vybrat jinou granuli. 

Poskytování granulí vašemu králíkovi je skvělý způsob, jak doplnit jeho stravu, ale není to povinné. Nutriční hodnotu bez kalorií můžete nahradit zvýšením rozmanitosti a velikosti porcí zeleniny, ale většina lidí dává přednost krmení granulemi a rostlinnou stravou! 

Nejnovější krmivo pro králíky

Podívejte se na nejnovější krmivo pro králíky z našeho sortimentu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *