Shopping cart

 Jak vybrat pelíšek pro psa

Každý pes potřebuje doma svoje místo, kde může lenošit, uložit se ke klidnému spánku, nebo schovat, když je nervózní třeba z bouřky nebo hlučné návštěvy. O ideálním pelíšku mívají lidé a psi rozdílné představy. Poradíme vám, jak vybrat pelíšek, který bude vyhovovat páníčkům i psům. 

Jaký typ pelíšku zvolit? 

Nabídka pelíšků je obrovská. Liší se velikostí, barvami, použitými materiály a tvarem. Menším psům obvykle vyhovují kulaté či oválné pelíšky. Velcí psi nebo ti, kteří se při spánku rádi rozvalují, ocení zase obdélníkový tvar. Spousta psů ráda odpočívá s hlavou ve vyvýšené poloze. Takovým se hodí pelíšek s vyšším okrajem. Vedle klasických pelíšků existují i uzavřené kukaně a boudičky. Někteří psi vyžadují naprostý klid a soukromí. V letních dnech je ovšem v boudách příliš horko, a tak by měli mít k dispozici i klasický pelech nebo alespoň deku. 

Designové provedení psi neřeší. Barvu a vzor přizpůsobte vlastnímu vkusu a interiéru. Pelíšek se stane součástí vašeho domova, a tak by měl do něj hezky zapadat. 

Údržba pelíšku 

Určitě chcete, aby pelíšek pro psa vydržel co nejdéle. Odolné textilní či plyšové pelíšky lze prát v pračce. Není to ovšem pravidlo, u některé módní pelíšky by to nemusely vydržet, proto sledujte doporučení výrobce. Volte raději ty, které praní v pračce snesou. Neonové pelíšky se hodí spíše pro venkovní použití. Dají se snadno omývat a nehrozí jejich protržení či prokousnutí.

Jak velký by měl pelíšek být? 

Pelíšek by měl být dostatečně velký, aby si na něm mohl pes lehnout do libovolné polohy. Nadměrná velikost však není vítána, neboť neposkytuje psovi pocit bezpečí. Kdo shání pelíšek pro štěně, poradí se o jeho velikosti s chovatelem. Bude do pejskův dočasný pelíšek, v dospělosti mu koupíte další, odpovídající jeho vzrůstu. 

Kdo kupuje pelíšek pro svého psa, nejlépe udělá, když ho změří při odpočinku v oblíbené poloze. K naměřeným mírám přidejte cca 10 cm. Vyjde vám požadovaná délka nebo průměr budoucího pelíšku. 

Kam umístit pelíšek pro psa

Výborně, pelíšek pro psa máme. Zbývá ho chytře umístit. Jestli už psa máte, vzpomeňte si, kam si rád lehá. To vám hledání správného místa usnadní. Kupujete-li pelíšek pro pejska, který se k vám má teprve nastěhovat, najděte takové místo, kde bude mít pes klid, a zároveň vám bude nablízku. Nemělo by být přímo u topení ani by na něj nemělo foukat. 

Když si pes pelíšek neoblíbí, zkuste ho přemístit. Většina psů má v bytě či domě více oblíbených míst na spaní. Tam, kde tráví nejvíce času, by měli mít svůj pelíšek. Na ostatních jim nabídněte polštáře nebo deky.

Releated Posts