Shopping cart

 Kočičí hrátky s lidskou myslí

Kočky s námi odjakživa hrají své kočičí hry. V Egyptě si vydobyly pozici přímo božskou, byly uctívány a po smrti mumifikovány. Egyptská bohyně plodnosti, Baset, měla dokonce kočičí hlavu. Ve středověku naopak byly kočky zatracovány, protože lidé věřili, že se do koček převtělují zlí duchové. Čarodějnice jsou velmi často zobrazovány s černými kočkami… O kočkách zkrátka koluje mnoho mýtů a pověr! Některým těmto kočičím mýtům se tedy podíváme na zoubek.

Devět životů

Kočky samozřejmě devět životů nemají. Tento mýtus vznikl díky perfektně vyvinutým kočičím smyslům a obrovské odolnosti. Kočky původně žily v pouštích, ale během svojí existence se rozšířily do všech koutů světa. Kočky dokáží perfektně vycítit nebezpečí a dokáží tak uniknout i ze situací, které by pro jiná zvířata byly smrtelné. Každá kočka žijící venku za svůj život skutečně několikrát smrti unikne pouze o vlásek.

Kočky neumějí plavat

Jak už bylo napsáno výše, kočky pocházejí z pouště. Nevidí proto důvod, proč by měly plýtvat energií při plavání. Ve skutečnosti jsou ale kočky velice dobrými plavci. Při plavání však vypadají poměrně legračně a navíc je pak čeká dlouhé čištění a schnutí jejich kožichu. Kočky se tak vodě raději vyhnou.

Kočičí myšlenky lze vyčíst z pohybu ocasu

Nikdo nedokáže číst myšlenky, natož myšlenky kočičí. Pravdou ale je, že z pohybu kočičího ocásku lze poznat mnohé. Když například drbete kočku a je jí to příjemné, bude lehce pohupovat ocasem ze strany na stranu. Pokud ale kočce drbání příjemné není, začne mrskat špičkou ocasu. Čím rychleji špičkou ocasu mrská, tím více je kočka naštvaná. Pokud je kočka ráda, že Vás vidí (nebo prostě chce, abyste jí naplnili misku), bude mít ocásek vztyčený jako stožár. Naopak když kočka objeví něco obzvlášť zajímavého, bude mít ocas svěšený nízko při zemi a bude s ním pozvolna mávat.

Když je kočka šťastná, vrní

Ano, kočky často vrní (předou), když si je vezmete do náruče. Zkušenější chovatelé koček ale vědí, že kočky nevrní pouze, aby vyjádřily svoji spokojenost. Kočky vrní ale také když jsou raněné, když rodí a některé dokonce když umírají. Kočky tedy vrní když jsou spokojené, ale také, když potřebují přítele. Kočičí vrnění zůstává pro vědce záhadou. Dokázané ale je, že kočičí vrnění dokáže snížit krevní tlak člověka. Existují dokonce i průkazné studie o tom, že vrnění urychluje u koček proces hojení.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated Posts