Shopping cart

 Krmení pro naše aktivní kočky

Kočky žijící v domácnostech jsou mazlíčky, kteří vyplňují volný čas majitele, poskytují mu svou přízeň, jsou jeho koníčkem. Dostává se jim láskyplné péče v podobě hraček, pamlsků a tím nejdůležitějším je plnohodnotná strava podporující zdraví a dobrou kondici.

Připravit vhodné krmivo pro kočku je hotová věda. Strava musí mít správné složení živin, hlavní podíl (asi 40%) by měly tvořit bílkoviny, jejichž zdrojem je maso, vejce, obiloviny a luštěniny. Musí být chutná, aby se kočka nenudila, je dobré chuti střídat a tím poskytovat zvířátku nové vjemy. Jídlo by mělo mít pokojovou teplotu, příliš horké nebo hodně studené způsobí žaludeční potíže. Je nutné dbát na čistotu, nenechávat jídlo kazit, misky pečlivě vymývat.

Jaké krmivo vybrat?

Jednodušší a jistější variantou je výběr suchého krmiva. Dnes je v nabídce obchodů s chovatelskými potřebami celá řada kvalitních granulí pro kočky. Chovatelé se mohou velmi dobře orientovat, granule jsou rozděleny podle věku – kotě, dospělá kočka, senior, podle zdravotního stavu – kastrovaná kočka, poruchy močové soustavy, citlivé kočky apod. Speciální výživa je určena březím a kojícím kočkám.

Tu nejlepší kvalitu poskytují prémiová a superprémiová krmiva např. značky Happy Cat, Brit Care, Calibra Cat a další. Jejich složení je vyvážené, základem je kuřecí maso a rýže, granule jsou chutné a lehce stravitelné. Obsahují minerály a další prvky bránící vzniku zubního kamene, prebiotika pak chrání střevní mikroflóru a posilují imunitní systém. Pro kočku žijící venku, je dostačující a cenově dostupné např. krmivo Purina ONE.

Pro mlsné kočky

Odměnou pro kočku v podobě pamlsku by určitě nemělo být lidské jídlo. Některé potraviny jsou velmi nebezpečné a patří k nim i mléko, které vyvolává těžké průjmy. Jedovaté jsou čokoláda, kakao, cibule nebo hrozny. Kočka si pochutná na pamlscích určených právě jí. V nabídce jsou kapsičky a konzervy, voňavé a chutné paštiky z kuřecího masa a třeba krevet. Obsahují minerály, vitamíny a další látky, jež jsou vhodným doplňkem a zpestřením kočičí stravy.

Releated Posts