Shopping cart

 Jak vybrat krmivo pro psa?

Granulovaná krmiva se stala pohodlnou variantou ve výživě psů. Dají se dobře skladovat, nekazí se, příprava není složitá, proto si získávají stále více příznivců. V posledních letech už nemusí mít chovatelé, kteří krmí granulemi, výčitky svědomí, neboť nabídka je velmi pestrá a tato krmiva začínají pokrývat všechny potřeby psů.

Zorientovat se ve spoustě značek a rozhodnout se pro určitý typ granulí pro psy nebo konzerv už začíná být v dnešní době trochu problém. Pokud chceme svému pejskovi dopřát lepší stravu, asi bychom měli zapomenout na nákup v supermarketu. Najdeme tam sice značky známé z televizních reklam, ale jejich složení úplně ideální není a většinou ho na obalu ani nenajdeme. Dobré je zajít do specializovaného obchodu s chovatelskými potřebami (každý obchodník má pár svých oblíbených značek), nebo ještě lepší je vyhledat dobrý internetový obchod, kde se můžeme dopředu s desítkami výrobců a jejich krmivy seznámit.

Kdo chce dopřát svému psovi kvalitu, a tím i lepší zdraví a delší život, poohlédne se po menších rodinných firmách, které věnují svým výrobkům náležitou péči, používají velmi kvalitní suroviny ve správných poměrech a tyto informace pak uvádějí na obalech psích granulí. Základní živiny, kterými jsou bílkoviny, tuky, cukry, vitamíny a minerály, by se měly podávat podle věku a velikosti psa. Zdroje bílkovin by měly být především živočišné a velmi záleží na tom, zda se bude jednat o čerstvé maso, sušené maso, masovou moučku nebo masovou moučku s vedlejšími produkty. Dalším zdrojem proteinů jsou bílkoviny rostlinného původu (např. sója), které jsou pro psa špatně stravitelné a málo přínosné, tzn. že by neměly v krmivu převažovat. Dbejte tedy na výběr a pozorně vybírejte granule pro psy.

Vrcholem v možnostech výživy psů jsou tzv. holistická krmiva pro psy. Tato granulovaná krmiva se vyrábějí z těch nejkvalitnějších surovin a obsahují kromě základních živin také vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, bylinky apod., které mají pozitivní vliv na celkový zdravotní stav a vitalitu psů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated Posts