Shopping cart

 Vhodní psi pro alergiky

Alergie každoročně postihuje čím dál více lidí. Vedle zdravotních důsledků toto onemocnění komplikuje život všem, kteří mají rádi zvířátka. Alergici si totiž málokdy můžou pořídit domácího mazlíčka.

Pokud máte podezření na to, že trpíte alergií, kterou způsobují zvířata, absolvujte speciální testy, které odhalí, na co přesně jste alergičtí. Někdo je totiž alergický pouze na kočky, jiný na něco jiného. Ovšem obvykle se jedná o alergii na většinu zvířat. Tedy i na psy. Toto zjištění velmi špatně nesou nejenom dospělí, ale zejména děti.

Přesto, pokud patříte mezi postižené, nemusíte se vzdát naděje, že byste si psího mazlíčka nemohli pořídit. Existuje plemeno, které je k alergikům vstřícnější a je větší pravděpodobnost, že by vám nemuselo alergii způsobovat.

Jedná se o čínského naháče. Musíte si pořídit naháče bezsrstého. Tento pes nemá téměř žádnou srst, proto roznáší minimální množství alergenů. Na některých místech mu však srst dorůstá, tedy pro maximální eliminaci rizika alergenů se musí stříhat nebo ještě lépe pravidelně depilovat.

Ovšem i přesto byste si měli nechat udělat speciální testy. Někdy není příčinou alergie samotná srst, ale sliny zvířete.

V některých jiných článcích zaměřených na psy pro alergiky se dočtete, že jsou vhodná i další plemena. Namátkou můžeme jmenovat bišonka, portugalského vodního psa, yorkšírského teriéra nebo pudla. Většinou je zdůrazňována výhoda, že velmi málo pouštějí srst nebo že jejich srst obsahuje minimum lupů, což jsou prvky vhodné pro alergiky. To je pravda, ale stále se v srsti drží více alergenů než u čínského naháče.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Releated Posts